Resultat 2024

Herr (56/61) Status: 14:55
Pl Stnr Namn År Klubb Tid  
1 5 Axel Karlsson   Hälle 20:37
2 71 Daniel Axelsson   Högby IF 20:44
3 4 Markus Andersson   Glasrikets RC Nybro 21:22
4 14 Tobias Johansson   Glasrikets RC Nybro 22:00
5 48 Magnus Lövgren   Oskarshamn RC 22:06
6 25 Patrik Axelsson   Glasrikets RC Nybro 23:09
7 29 Anders Sjöberg   Axipto 23:16
8 53 Herman Justegård   Örsjö IF 23:53
9 75 Rickard Sternson   Örsjö IF 24:59
10 11 Viktor Gustavsson   Glasrikets RC Nybro 25:02
11 28 Markus Kinnander   Glasrikets RC Nybro 25:11
12 21 Isak Johansson   IK Hinden 25:35
13 70 Linus Ikonen   Emmaboda 25:40
14 51 Johan Karlsson   Örsjö IF 25:45
15 72 Jörgen Johansson   Gullabo SK 25:50
16 12 Magnus Löbo   Kalmar 25:52
17 30 Joakim Fröjdh   Axipto 25:54
18 6 Tomas Virdesved   Glasrikets RC Nybro 26:02
19 73 Patrik Sivertsson   Alsjöholm 26:11
20 32 Magnus Jeppsson   Skogsbackens IK 26:35
21 59 Joakim Backman   Advitum 26:46
22 23 Emil Lagerman   Internationella Vänner 26:53
22 24 Kalle Lagerman   Internationella Vänner 26:53
24 58 Andreas Agrell   Nybro 28:04
25 79 Stefan Olsson   Slimos Löpargrupp 28:09
26 66 Linus Sjöqvist   Börjes Speciallogistik AB 28:12
27 55 Gepan Gustavsson   Torsås 28:34
28 22 David Karlsson   Florhult RC 28:43
29 13 Jesper Rosander   Glasrikets RC Nybro 28:55
30 78 Staffan Berg   Glasrikets RC Nybro 29:17
30 77 Sixten Berg   Glasrikets RC Nybro 29:17
32 7 Björn Olovsson   Nättrabo 30:00
33 61 Jan Andersson   Kalmar 30:09
34 17 Anders Johansson   Nybro Ski 30:31
35 56 Daniel Jonsson   Nybro 30:34
36 49 Dan Petersson   Kosta 30:39
37 57 Viktor Axelsson   Glasrikets RC Nybro 31:06
38 18 Morgan Stenström   Stenström RC 33:15
39 65 Lucas Höhrmann   Börjes Speciallogistik AB 33:45
40 26 Tommy Wiberg   Trekanten Runners 34:03
41 60 Lars Larsson   Glasrikets RC Nybro 34:05
42 19 Malte Vig Petersson   Nybro Vikings Team 11 34:24
43 20 Ulf Arvidsson   Nybro 34:26
44 52 Tomas Carlén   Örsjö IF 34:42
45 8 Lars Blixte   Team Blekinge 34:49
46 54 Algot Karlsson   Örsjö IF 34:51
47 31 Daniel Acevski   Axipto 34:55
48 74 Sebastian Lavergren   Nybro Ski 35:34
49 67 Henrik Janson   Börjes Speciallogistik AB 36:16
50 9 Daniel Edsenius   Nybro 37:55
51 69 Max Fröjd   Börjes Speciallogistik AB 41:39
52 27 Kristoffer Björkman   Nybro 43:06
53 15 Kalle Arvidsson   Blekingegatans RC 45:23
53 16 Björn Arvidsson   Blekingegatans RC 45:23
55 10 Vilhelm Skarsäter   Florhult RC 49:41
56 44 Elias Jansson   Börjes Speciallogistik AB 49:42
 
 
 
Dam (19/20) Status: 14:55
Pl Stnr Namn År Klubb Tid  
1 46 Terese Friman   Glasrikets RC Nybro 22:14
2 62 Maria Henningsson   Glasrikets RC Nybro 26:52
3 36 Anna-Stina Wanby   Högby IF 28:15
4 47 Maria Götesson   Örsjö 28:47
5 76 Irene Carlsson   Glasrikets RC Nybro 30:54
6 43 Laura Jonsson   Nybro 31:28
7 63 Maria Idosdotter   Glasrikets RC Nybro 31:38
8 50 Malin Karlsson   Örsjö IF 32:29
9 37 Jessica Kinnander   Glasrikets RC Nybro 32:53
10 45 Iréne Rohde   Högby IF 34:17
11 42 Maria Hansen   Göteborg 34:49
12 38 Mirjam Olovsson   Nättrabo 36:45
13 41 Emilia Skarsäter   Florhult RC 37:48
14 39 Agnes Edsenius   Nybro 37:54
15 34 Anette Karlsson   Kalmar 38:19
16 33 Ina Jeppsson   Skogsbackens IK 39:50
17 35 Katja Koivisto Jeppsson   Skogsbackens IK 39:51
18 40 Svanhildur Jonasdottir   Nybro 51:07

Huvudsponsorer Florhultsloppet

adv_pms

Sponsorer Florhultsloppet

boto_org

axipto

Bröderna Karlssons Fastigheter

Agebo Byggservice

 

Senaste inläggen

Löpning

-38 dagar kvar till Florhultsloppet 2024

-24 dagar kvar till Malkarsfemman/Halvmaraton

-8 dagar kvar till Victorialoppet

1 dagar kvar till Atea Kalmarmilen

31 dagar kvar till Hagbloms Nattloppet

44 dagar kvar till Blodomloppet