Anmälda löpare 2019

Antal anmälda: 101 st.

Max antal deltagare är 120

 

Herr

David Karlsson Florhult RC

Per Jonsson Älmeberg

Ville Jonsson Älmeberg

Anders Sjöberg Glasrikets RC Nybro

Daniel Edsenius Kling & Klang RC

Johan Karlsson Örsjö IF

Oliver Wykman Högby IF

Markus Andersson Glasrikets RC Nybro

Björn Olovsson Nybro

Rolf Jonsson Älmeberg

Göran Gustafsson Glasrikets RC Nybro

Stefan Hultgren Advitum

Markus Persson Advitum

Mårten Bergh Advitum

Marcus Ekström Advitum

Anders Nyborg Advitum

Johan Nilson Advitum

Fredrik Mikkelä Nybro

Björn Arvidsson Nybro

Pär Hallenberg Kalmar

Adam Kamsten Nybro

Patrik Olsson Vissefjärda

Alrik Olsson Tingsryds AIF

Tommy Wiberg Trekanten Runners

Johan Larsson Flygt IF

Pontus Viktorsson Flygt IF

Henric Hildingsson Flygt IF

Ola Slättengren Alsterbro

Ken Slättengren Alsterbro 

Robin Slättengren Alsterbro 

Johan Petersson Nybro 

Viktor Gustavsson Glasrikets RC Nybro 

Magnus Franzén Emmaboda Verda OK

Lars Ritzén Slimos löpargrupp

Stefan Olsson Slimos löpargrupp

Slimo Safouane Slimos löpargrupp

Simon McVitty-Östborg Högby IF

Joacim Martinsson Växjö löparklubb

Ulf Arvidsson Samordningsförbundet i Kalmar län 

Per Dahlgren Gröna gatan RC

Jörgen Franzén Lessebo

Jimmy Gunnarsson Fontana Food

Abraham Feday Glasrikets RC Nybro

Jakob Borgryd Nybro

Christoffer Fogel Högby IF

Jonathan Persson Högby IF

Kalle Sigfridsson Högby IF

Fredrik Sjöberg Axipto 

Joakim Fröjd Axipto 

Mattias Johansson Axipto 

Christer Erlandsson Emmaboda Verda OK

Viktor Sjöberg Nybro

Kim Tabbert Flaco Jimenez RC

Fredrik Josefsson Nybro 

Jesper Rosander Glasrikets RC Nybro

Albin Åkesson AXA Sports Club

Johan Berglund Nybro 

Mats Petersson Madesjö 

Dan Petersson Näsgatan RC

Job van Brink Aspö Blekinge

Tage van Brink Aspö Blekinge

Anders Sturesson Brömsebro

Johnny Söderstig Högby IF

Tobias Johansson Glasrikets RC Nybro

Kristoffer Björkman Nybro

 

 

Dam

Mirjam Olovsson Nybro

Sofia Jonsson Nybro

Maria Lundgren Emmaboda

Agneta Nederfors Förlösa

Ulrika Höglund Ljungbyholm

Anna Lundgren Glasrikets RC Nybro 

Susanne Gustavsson Emmaboda 

Svanhildur Jonasdottir Nybro Ski

Camilla Persson Högby IF Dam

Maria Steinthorsson Runacademy IF

Sophie Lund Kosta

Ulrika Karlberg Karlsmåla

Anneli Ritzén Slimos löpargrupp

Karin Lagerström Slimos löpargrupp

Sendi Kun Sabo Slimos löpargrupp

Jill McVitty-Östborg Högby IF

Lina Hansson Växjö

Elisabet Altin Växjö

Rosita Karlsson Högby IF Dam

Hannah Fransén Nybro

Amanda Greider Växjö

Veronica Alm Emmaboda Verda OK

Kristina Estrin Lessebo

Anna-Karin Martinsson Växjö

Irene Rohde Högby IF

Linda Sjöberg Nybro

Anna Magnusson Kalmar

Anette Karlsson Vissefjärda

Ulrika Wykman Högby IF Dam

Hanna Hultgren Kalmar 

Maria Götesson Örsjö

Majken van Brink Aspö Blekinge

Hanna Nilsson Kalmar

Sofie Andersson Kalmar

Emma Eidert Emmaboda Verda OK

Meny

Huvudsponsor Florhultsloppet

adv_pms

Sponsorer Florhultsloppet

boto_org

 

axipto

Bröderna Karlssons Fastigheter

Agebo Byggservice

 

 

Senaste inläggen

Löpning

-0 dagar kvar till Florhultsloppet (15 juni 2019)